מה חשוב לדעת על שירותי סיעוד לקשישים באשפוז ביתי?

אין ספק שעדיף להשאיר קשישים וחולים סיעודיים בביתם, אבל איך עושים זאת נכון? אתם צריכים חברת סיעוד מקצועית ואמינה, שמספקת שירותי סיעוד פרטיים. במאמר, תמצאו כמה טיפים מועילים

שירותי סיעוד לקשישים הם כלי משמעותי מאוד, שמסייע לאנשים שאתם אוהבים להישאר בביתם, גם כאשר מצבם מתדרדר ומצריך טיפול בתדירות גבוהה, או אפילו צמוד. השארתם בסביבה הטבעית שלהם, בבית שהם מכירים ואוהבים, עוזרת להם לשמור על איכות חיים גבוהה ככל הניתן. עם זאת, כדי לעשות את זה עליכם להיות בטוחים שהם מקבלים את כל מה שהם צריכים.

שירותי סיעוד לקשישים – איך בוחרים?

גם אם יקיריכם מקבלים שירותי סיעוד לקשישים מהמדינה, פעמים רבות כדאי להעניק להם שירותי סיעוד פרטיים בנוסף.

כך תבחרו להם מטפלת לקשישים שמתאימה להם וברמה הגבוהה ביותר:

התאמת הטיפול לצרכים

לפני שתתחילו לבחון חברת סיעוד כזו או אחרת, עליכם להבין בדיוק מה הצרכים של המטופל.

 יש המון שירותים שונים, וחשוב שהטיפול יותאם במדוייק לצרכיו של המטופל או המטופלת.

 האם הם צריכים עזרה כמה פעמים בשבוע, או שהם חולי דמנציה שזקוקים לעזרה באופן רציף ושוטף.

יקיריכם עשויים להזדקק לסיוע בהיגיינה עצמית ובתחזוקה ביתית, או לחילופין לעזרה נרחבת ולמיומנויות של איש מקצוע בתחום הבריאות. תערכו רשימה של הצרכים, נסו לחשוב לא רק על ההווה אלא גם קדימה.

אם זה אפשרי, תערבו את המטופלים בתהליך, החל מהבנת הצרכים ועד הבחירה עצמה, לעיתים למטופל תהיה גם העדפה למין המטפל – גבר או אישה.

כעת, משהבנתם בדיוק את הצורך, אתם יכולים להתחיל לחפש מטפל סיעודי או מטפלת סיעודית.

לנו, במנפאואר קר יש את הכלים, המיומנות והניסיון בכדי לסייע לכם ולבחור יחד את המטפל או המטפלת המתאימים ביותר ליקיריכם.

אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל תשובות לכל השאלות שלכם.

מה חשוב שתבדקו לפני שאתם פונים לחברת סיעוד

 • כמה זמן החברה פעילה?
 • כיצד החברה מעריכה את צרכי הטיפול הרפואי של המטופלים?
 • איך החברה מגייסת ומכשירה את אנשי הצוות שלהם?
 • איך החברה מטפלת במצבי חירום?

חשוב לבדוק כיצד חברת סיעוד בודקת ומאמתת את הרקע של המטפלים שלה ואילו כישורים היא דורשת. האם הם מקבלים הכשרה מיוחדת במתן תרופות או בתגובת עזרה ראשונה במקרים כגון התקפי לב, התקפים אפילפטיים או שבץ מוחי? האם הכשרתם משלבת תיאוריה ופרקטיקה? האם הם יודעים לטפל בחולי דמנציה? האם עבודתם מפוקחת?

התאמת הבית לקבלת שירותי סיעוד לקשישים

במידה והחלטתם לבחור בטיפול סיעודי או מטפלת לקשישים בכדי שהמטופל יוכל להישאר בביתו, חשוב מאוד גם להתאים את הבית למצבם של המטופלים, על מנת להפיק את המרב מהטיפול ולמזער סיכונים. עליכם לבחון את החדרים השונים, להבין את הסכנות ולמצוא דרכים להתגבר על קשיים ואתגרים.

 • הרחבת פתחיםאם קשישים מסתמכים על עזרי ניידות, כגון הליכון או כיסא גלגלים, כדי לנווט בביתם, הרחבת דלתות היא שינוי שכדאי לבצע.
 • התקנת רמפות – מדרגות חיצוניות ופנימיות עשויות להוות אתגר עבור קשישים שאינם יציבים על רגליהם או בעלי נכות. רמפות מספקות להם עצמאות רבה יותר, ומקלה גם עליהם וגם על נותני שירותי סיעוד לקשישים.
 • שינויים במטבח – יקיריכם עלולים לגלות שהמכשירים כבר לא נמצאים במקומות האידיאליים ושהמשטחים והארונות שלהם גבוהים מדי, במיוחד אם הם בכיסא גלגלים. יש שלל שינויים שניתן לבצע, כמו למשל התאמה של גובה השיש והכיור.
 • שינויים בחדר אמבטיה מומלץ להחליף את האמבטיה במקלחון, המאפשר כניסה ויציאה הרבה יותר קלות ובטוחות. אם מסיבה כלשהי זה לא מתאפשר, ניתן לבצע שינויים כדי למנוע החלקות ונפילות באמבטיה, כמו הוספת מוט בטיחות או פסי בטיחות.
 • התאמה לחולי דמנציה – שלטים, הכוונות, תזכורות והוראות, אשר מפוזרים ברחבי הבית בדרכים חכמות ויצירתיות, יכולים לעזור לחולי דמנציה להתמודד עם הבלבול והקשיים.

שימוש בטכנולוגיה לצד שירותי סיעוד לקשישים

חוץ מאשר חברת סיעוד, תשקלו להשקיע באמצעים טכנולוגיים שיעזרו לאנשים שאתם אוהבים, ויגנו עליהם מפני סכנות שונות.

מערכות התראה רפואיות

אחד הכלים החשובים ביותר הזמינים לקשישים המטופלים בביתם. מערכות אלה מספקות ניטור למחלות שונות ולגורמי סיכון, יוצרות קשר עם בני המשפחה ומוקדי החירום אם מתרחשת נפילה, או כאשר כפתור האזעקה נלחץ, ועוד. מערכות אזעקה אלו זמינות כאפליקציות קלות לשימוש, או כמכשירים שניתן לענוד, כמו שרשרת או צמיד.

מכשירי בית חכם

מכשירים ביתיים עם שליטה קולית, יכולים לשלוט על תאורה אוטומטית, תזכורות לתרופות ופגישות, יצירת קשר עם אנשים, הזמנת מצרכים ומוצרים ביתיים ועוד. מכשירים אלה ניתנים להגדרה בקלות, ומתחברים לאפליקציה בטלפון החכם שלכם, של המטופלים ושל המטפל או המטפלת לקשישים שבחרתם.

הכל תלוי בצרכי הקשישים

אין ספק שכל עוד מצבם הרפואי מאפשר זאת, כדאי לעשות הכל על מנת להשאיר קשישים במקום בו הם מרגישים הכי בנוח. עם זאת, חשוב מאוד לבצע את ההתאמות הנדרשות, להשיג את הטיפול הטוב ביותר ובעיקר – להקשיב ליקיריכם, להבין את הצרכים שלהם ולגרום להם להרגיש שדואגים להם ואוהבים אותם.

  למידע נוסף וייעוץ חינם השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם.