איך בוחרים חברת סיעוד

תוחלת החיים בישראל עלתה בשנים האחרונות, זה דבר ידוע משכבר. אולם, ההבטחה הגדולה טומנת בחובה גם עלייה במחלות הזקנה. כפועל יוצא, כיום ניתן למצוא מספר לא מבוטל של  קשישים שנדרשים לסיוע של מטפלת סיעודית 24 שעות או לחילופין מטפלת סיעודית זמנית למשך מספר שעות ביום. על מנת לקבל את הסיוע הטוב ביותר עבור היקרים לכם, חשוב לפנות לחברת סיעוד מנוסה ומקצועית שתוכל ללוות אתכם ולסייע לכם במציאת מטפלת סיעודית שתתאים לצרכים שלכם.

מדובר על תקופה מאתגרת בחיים, שכרוכה בדאגה רבה לבן המשפחה, לצד התמודדות מעיקה עם חסמי הבירוקרטיה הרבים הקיימים בתחום. נוסף לזה, ראוי לציין שכתוצאה מן הביקוש הרב נפתחו חברות סיעוד רבות, וכיום משפחות רבות נתקלות בקושי לבחור מבין ההיצע הרב של חברות שמתמחות בטיפול סיעודי בקשישים, מי החברה המתאימה ביותר עבורם.

אז מה כדאי לדעת לפני שבוחרים חברת סיעוד?

תעודות ואישורים רלוונטיים

כימיה והתאמה

מגוון אפשרויות

המלצות

דרישות מיוחדות

ביקורי בית

מעטפת של כוח אדם מקצועי

השתלמויות וכנסים מקצועיים

היצע המטפלים

 תעודות ואישורים רלוונטיים

ראשית חשוב מאוד להבין מי החברה שמציעה לכם את שירותיה. האם יש לה את כל האישורים הרלוונטיים? לרבות אישורים רלוונטיים ממשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה. והאם החברה משמשת ספק של ביטוח לאומי. בקשו לראות את התעודות ואל תסתפקו באישור בעל פה מנציג מטעמם.

כימיה והתאמה

איכות הטיפול בקשיש, תלויה רבות בכימיה עם המטפלת שלצידו. בררו, מה קורה במצב שהקשיש מבקש מטפלת סיעודית מחליפה? מה קורה במצב בו בני משפחתו אינם מרוצים, ומבקשים מטפלת אחרת. האם החברה הסיעודית מתחשבת בהעדפות של המטופל למין המטפל? למוצאו? לשפתו? ובמידה וכן, תוך כמה זמן בממוצע נעשית ההחלפה?

מגוון אפשרויות

קיימות בשוק אופציות רבות על מנת לסייע לאנשים שהוכרו כסיעודיים. חשוב מאוד לוודא שבכל חברה נמצאות מטפלות מתאימות. לדוגמא, אדם שזקוק לעזרה עשרים וארבע שעות ביממה, למשך שבעה ימים בשבוע, ייקח מטפלת סיעודית עם לינה, שגם יכולה לתמוך ולסייע במטלות הבית. ישנם מצבים שבהם בני המשפחה מטפלים בקשיש לאורך שעות היום, ונדרשת עזרה בשעות הלילה, על מנת שיוכלו לנוח ולצבור כוחות ליום הטיפול הבא. במקרים אלו ניתן לבחור מטפלת סיעודית לילה.

ישנם מקרים שבהם תתאים מטפלת סיעודית זרה, בתנאי שזו דוברת את השפה של הקשיש. לעומת מצבים אחרים שבהם מבקשים במפורש מטפלת סיעודית ישראלית.

המלצות

תבררו, תשאלו ותבדקו. תיקחו הצעות מכמה חברות, על מנת שתוכלו להשוות את ההצעה ולבחור את המתאימה ביותר. בסופו של דבר, אתם משאירים את האדם היקר לכם מכל תחת השגחתה של מטפלת ולעיתים אף למרבית שעות היום.

דרישות מיוחדות

במידה ויש לכם דרישות מיוחדות כגון שפה, או מגדר מסויים, ציינו זאת כבר במפגש הראשון עם חברת הסיעוד.

ביקורי בית

מאוד חשוב לבדוק האם חברת הסיעוד מספקת שירותי ביקורי בית של עובדים מקצועיים. הבקרה על מצבו של הקשיש ועל עבודתה של העובדת חשובה מאוד, לכן ביקורי בית הם סעיף שחשוב מאוד לבדוק טרם קבלת ההחלטה.

מעטפת של כוח אדם מקצועי

האם לחברת הסיעוד יש עובדים סוציאליים או אחיות שנותנים תמיכה וייעוץ למטופל ומשפחתו בעת הצורך? חלק נרחב מהמצב הסיעודי מצריך לא פעם ייעוץ או תמיכה ולכן חשוב לוודא שלחברת הסיעוד תהיה מעטפת מקצועית ואנושית שתלווה אתכם בכל סיטואציה.

השתלמויות וכנסים מקצועיים

שאלות נוספות שחשוב לשאול היא: האם חברת הסיעוד שולחת את המטפלים להשתלמויות וכנסים מקצועיים? האם חברת הסיעוד מטפחת ומשקיעה במטפלים? תזכרו שככל שמשקיעים יותר במטפל, ככל שנותנים לו יותר כלים והכוונה, כך בסופו של דבר המטופל זוכה.

היצע המטפלים

מקרה סיעודי הוא לא עניין של כמה ימים או טיפול לתקופה קצרה, לרוב מדובר בטיפולים ארוכים וממושכים לכן חשוב לדעת האם חברת הסיעוד אותה אתם בוחרים מחזיקה היצע רחב של מטפלים באיזור המגורים שלכם. אחרי הכל, החיים דינאמיים לכן היצע של מטפלים חשוב מאוד גם למקרה של שינויים. חברת סיעוד גדולה (בשונה מחברות קטנות) מחזיקה צוות רחב של מטפלים בכל איזור מגורים, ולכן מוכנה לכל תרחיש.

מטפלת זרה

בנוסף לכל ההמלצות מאוד חשוב לבדוק האם לחברת הסיעוד יש גם שירות של  מטפלת זרה. לפעמים מטפלת זרה בשונה ממטפלת ישראלית שכפופה לחוקי העבודה בישראל,  יכולה גם לסייע במטלות נוספות במשק הבית וכך להקל משמעותית על המטופל. יחד עם זאת צריך לזכור שהעסקת מטפלת זרה כרוכה באשרות עבודה ובירוקרטיה לא פשוטה, ולכן חשוב מאוד לבחור חברת סיעוד גדולה ובעלת ניסיון רב שתוכל לספק לכם שירות של מטפלת זרה, כאשר החברה היא זו שתטפל בכל העניינים הבירוקרטים בהתאם לחוק.

מה שבטוח, אנחנו בManpower Care נשמח לסייע וללוות אתכם בתהליך, ולספק לכם מענה לכל שאלה שתהיה לכם בנושא.

    למידע נוסף וייעוץ חינם השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם.