3 הטעויות שאסור לכם לעשות בבחירת מטפלת סיעודית

ההורים שלכם כבר זקוקים למטפלת סיעודית מקצועית שתהיה איתם מסביב לשעון. חשוב לבחור בחברת הסיעוד הנכונה ולהימנע מ-3 הטעויות שעלולות לעלות לכם ביוקר ולגרום למשפחה כאב ואכזבה מיותרים.

ככל שההורים שלנו הולכים ומזדקנים אנחנו דואגים להם יותר. האנשים שלפני שנים, כשהיינו ילדים, היו כל יכולים – הופכים עכשיו מול עינינו לחסרי אונים, מבולבלים, מפוחדים וזקוקים לעזרה. התמיכה בהורים המבוגרים סוחפת את כל המשפחה למערבולת של התמודדות פיזית, רגשית, טכנית ובירוקרטית. המצב החדש דורש מאיתנו לגייס עוד ועוד אנרגיות וזמן, מכניס לא פעם מתח והתחשבנות בין בני המשפחה, תובע ויתור על שעות עבודה, משפחה ומנוחה ומציף אותנו בחששות ופחדים.

אם עד לא מזמן המצב של ההורים היה עמום ולא ברור, עכשיו כבר קיימת ודאות והסכמה בין הילדים – ההורים זקוקים למישהו מקצועי שיהיה איתם מסביב לשעון. מטפלת סיעודית שתהיה עם ההורים גם באמצע הלילה, כשהם צריכים עזרה וגם תסייע בניקיונות, בבישולים, בסידורים ובהתנהלות היומיומית. רק כך נוכל להרגיע באמת את הדאגה ולדעת שהם בטוחים גם כשאנחנו לא נמצאים איתם.

“לדאוג לכם זו העבודה שלנו כבר 20 שנה”, אומרת סיון גופמן, מנהלת תחום מקצועי והדרכה בחברת הסיעוד המובילה בישראל – Manpower Care. “אנחנו מאמינים שלכל אדם הזכות לחיות חיים בעלי משמעות, ולהזדקן בכבוד. המטפלים שלנו קשובים לא רק להיבט הפיזי של הטיפול בצרכי היומיום, אלא יודעים לתת מענה והתייחסות גם אל מכלול המאפיינים הייחודיים של הזקנה”.

ובאמת עוד ועוד ישראלים מבינים בשנים האחרונות שהדרך החכמה להתמודד עם ההידרדרות במצב ההורים היא לפנות לחברת סיעוד, שתחסוך מהם את כאב הראש והטרטור של התעסקות עצמאית במציאת מטפלת  סיעודית וטיפול בתנאי ההעסקה ובתשלומי המשכורת שלה.

חברה מקצועית שתספק להם את הפתרון הנח, המהיר והטוב ביותר למצוקה המכבידה.

3 הטעויות שעלולות לגרום למשפחה כאב ואכזבה בבחירת מטפלת סיעודית

אבל זהירות! כדי ליהנות מכל היתרונות של טיפול סיעודי מקצועי, חשוב להימנע מ-3 הטעויות שעלולות לעלות לכם ביוקר ולגרום למשפחה כאב ואכזבה מיותרים:

  1. חברת סיעוד מוכרת בפריסה ארצית – “אל תהמרו על חברה קטנה ולא מוכרת שעלולה לפתע להיעלם לכם”, מזהירה סיון גופמן, “חשוב לבחור אך ורק בחברה ידועה ויציבה, בפריסה ארצית, שיש לה את כל האישורים הרלוונטיים כולל ממשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה ושמשמשת ספק מורשה של ביטוח לאומי.

וודאו שלחברת הסיעוד שאתם בוחרים יש צוות גדול ומנוסה שמתמחה בטיפול בכח אדם ושהיא צברה לזכותה שנים ארוכות של מוניטין מוצלח והתמחות בתחום.

ב-Manpower Care אנחנו דואגים להעניק למשפחה מעטפת מלאה, מענה מושלם ופתרון לכל בעיה: כבר בשלב הראשוני נשלח אליכם הביתה עובדת סוציאלית שתסייע בהכוונה והדרכה למיצוי הזכויות בביטוח לאומי בנושא חוק הסיעוד. יש לנו צוות מקצועי של אחיות ועובדים סוציאליים שמלווים אתכם מהיום הראשון לאורך כל הדרך, מעניקים תמיכה וייעוץ למטופל ולמשפחה ומבצעים ביקורי בית כדי לבחון את מצבם של הקשישים, הטיפול בהם וההתאמה המוצלחת של המטפלים”.

  1. הכשרה מקיפה של המטפלים – “אתם עומדים להכניס מטפלת סיעודית אל בית ההורים  שלכם”, היא מדגישה. אל תתפשרו על מטפלת שלא עברה הכשרה מקיפה לטיפול בבני הגיל השלישי, הכשרה שמשלבת גם תיאוריה וגם פרקטיקה.המטפלים ב-Manpower Care יוצאים להשתלמויות מגוונות ומקבלים הדרכה מקצועית בטיפול בחולים עם דמנציה, סוכרת ומחלות נוספות. הם לומדים אפילו לבצע פעילות גופנית המותאמת לבני הגיל השלישי, כדי שיוכלו לעשות את התרגילים יחד עם המטופלים שלהם.

3. התאמה מלאה – אל תסכימו, רק בגלל לחץ הזמן, להתפשר על המטפלת הראשונה שפנויה לעבודה. המטפלת תהפוך ממש לבת משפחה חדשה ויהיה לה קשר אינטימי וקרוב עם ההורים וגם איתכם. חשוב שתהיה לכם   התאמה מלאה איתה מבחינת, שפה, מנטליות וכימייה בין אישית.

בחרו בחברת סיעוד שיכולה להציע לכם מגוון גדול של מטפלים ומטפלות מוסמכים, ישראלים וזרים, עובדים סוציאליים, אחים ואחיות שנבחרו בקפידה ועוברים הכשרות באופן קבוע. במידה ואתם זקוקים לטיפול 24/7 של מטפלת זרה, וודאו כי לחברה יש יחידה שעוסקת רק במטפלים זרים וזו ההתמחות שלה כך שיוכלו להתאים לכם את המטפלים הטובים, המקצועיים והערכיים ביותר.

הבחירה שתעניק לכם שקט נפשי

לסיכום, מדובר בטיפול באנשים היקרים והקרובים אלינו, שנרצה עבורם את הטוב ביותר ולכן חשוב לעשות את הבחירה הנכונה והמדוייקת, על מנת שתהיו בטוחים שהמטפלת שנכנסת אליהם הביתה ואליכם למשפחה, אכן עברה את ההכשרות המקצועיות הרלוונטיות, מתאימה למטופל מבחינת אופיה ושגם הנושא הבירוקרטי כדוגמת אישורים ותשלומים מסודר.

 

    למידע נוסף וייעוץ חינם השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם.