החשיבות של מטפלת סיעודית בתקופה הנוכחית

למה כל כך חשוב להעסיק מטפלת לכל הפרטים קראו עוד>>>>>                                                            

אף אחד לא יודע מתי בדיוק זה יקרה, אבל מתישהו זה מגיע: היום שבו התפקידים מתהפכים ואתם צריכים להתחיל לדאוג להורים שלכם במקום שהם ידאגו ויטפלו בכם. זה לא תמיד קורה ביום אחד, ובמרבית המקרים מדובר בתהליך מובחן שיסייע לכם להתכונן לשינוי המתקרב, אבל כך או אחרת – המצב החדש יצריך מכם לקבל החלטה לא פשוטה.

לכל זה תוסיפו את מגיפת הקורונה, המביאה איתה שטף של הנחיות חדשות המתעדכנות כל יום על ידי משרד הבריאות. עבור הדור השלישי, ההנחיה הברורה ומצילת החיים היא פשוט להישאר בבית, לצמצם את המפגשים עם אנשים אחרים למינימום – אפילו איתכם בני המשפחה האוהבת והתומכת.

זו גם הסיבה שהמטפלים הסיעודיים הוגדרו כעובדים חיוניים למשק בשעת חירום.

מטפלת סיעודית – הגנה מרבית

עד לפני זמן לא רב, השאלה המתבקשת הראשונה שאתם – כילדים להורים מבוגרים, הייתם צריכים להתמודד עימה, היא האם אתם רוצים להכניס את ההורה לבית מוגן או מעדיפים להשאירו בסביבה הטבעית והמוכרת שלו ולמצוא עבורו מטפלת סיעודית בקשישים אמינה ומוסמכת.

היום, בצל מגיפת הקורונה המתפשטת, החשיבות של מטפלת סיעודית בבית,חשובה במיוחד שכן האוכלוסייה המבוגרת נכללת בקבוצת הסיכון המרכזית של נגיף הקורונה. מטפלת סיעודית תצמצמם למינימום את המגע של יקירכם עם אנשים, תרכוש עבורם מזון ותרופות, תבשל, תסייע ברחצה, ולא פחות חשוב – תפיג את הבדידות. זו גם הסיבה שהמטפלים והמטפלות הסעודיות הוגדרו כעובדים חיוניים למשק בשעת חירום.

 איך בוחרים מטפלת סיעודית?

התקופה הזו מלווה בשאלות גורליות רבות, במיוחד כשמדובר בקרובים אלינו ביותר. על מנת להקל עליכם, ריכזנו עבורכם כמה קריטריונים לבחירת המטפלת הסיעודית:

זמינות :  טיפול סיעודי בקשישים יכול להיות חלקי, מלא או 24/7, וזה תלוי בצרכים של הקשיש ובמה שאתם מחפשים. לכן, כדאי לתכנן קצת קדימה ולחשוב האם ההורה שלכם זקוק למטפל במשרה מלאה או דווקא למטפלת שעובדת על בסיס היקף שעות שהגדרתם מראש. גם אם כרגע האופציה שמתאימה לכם היא מטפלת סיעודית במשרה חלקית, כדאי שתוודאו שישנה גם גמישות מסוימת לשינויים עתידיים.

התאמה :  מטפלת בקשישים יכולה להיות טובה מאוד ואפילו מצוינת, אך עדיין לא להתאים לצרכים שלכם ושל ההורה שלכם. על מנת לוודא שההתאמה בין הצדדים תהיה אופטימלית, הגדירו מראש מה הצרכים המיוחדים של ההורה שלכם, למשל האם הוא זקוק לתמיכה נפשית, פיזית או גם וגם, ובדקו האם המטפל המועמד מסוגל לספק זאת. אספקט נוסף שיש לבדוק הוא רמת השליטה של המטפל בעברית או באנגלית והיכולת שלו לתקשר עם כולכם באופן ברור.

תיאום ציפיות:  כמו כל עבודה, גם מטפלים בקשישים זכאים לימי חופשה, מחלה, שעות מנוחה וכיו”ב, ולכן מומלץ לעשות תיאום ציפיות שמובן ומוסכם על כל הצדדים, וכמובן מתועד (כדי למנוע בעיות עתידיות). בהזדמנות זו כדאי לעגן נושאים אחרים שאתם עשויים להיתקל בהם בהמשך, למשל האם המטפלת הסיעודית תידרש לסייע בדברים נוספים, כגון בישול או כביסה, עד כמה המשפחה (כלומר אתם) יכולים להתערב באופן הטיפול וכיו”ב.

הדדיות :  תיאום ציפיות הוא תהליך הדדי ומטפל טוב הוא כזה שגם זוכה למענה לצרכים שלו. לכן, אל תשכחו לשאול את המטפלת הסיעודית העתידית מה היא מצפה לקבל מכם, האם יש לה דרישות מיוחדות או ימים מסוימים בהם היא צריכה חופש, ובגדול – תוודאו שיש ערוץ תקשורת חופשי ונינוח ביניכם.

כימיה :  החיפוש אחר מטפל או מטפלת יכול לקחת קצת זמן, אבל אל תנסו לקצר תהליכים. כך, גם אם נפגשתם עם מועמד שעונה על כל הקריטריונים שרשמתם לעצמכם על הדף, ייתכן בהחלט שלא תהיה ביניכם כימיה. אל תתעלמו מהאינטואיציה שלכם והמשיכו לחפש; אחרי הכול מדובר באנשים הכי קרובים אליכם.

המלצות:  אומנם לא חסרים סיפורי זוועה ברשת, אבל לא צריך גם להיכנס ללחץ מידי; צריך לפעול בחוכמה על מנת לצמצם את הסיכונים. כך, אל תתביישו לבקש המלצות מהמטפל/ת ואם נדלקת לכם או לאחד מבני המשפחה נורה אדומה – אל תתעלמו ממנה ונסו להבין את הסיבה לכך.

מומחיות לגיל השלישי

במיוחד בעת הזו של התפשטות נגיף הקורונה, תהליך החיפוש אחר מטפל או מטפלת סיעודית יכול להיות מייגע, אבל שווה להשקיע בכך את הזמן הראוי על מנת להבטיח שהבחירה תהיה נכונה עבור יקירכם. אולם, גם לאחר שבחרתם, תעקבו אחר ההורה, ושימו לב האם יש שינויים בהתנהגות שיכולים לרמז על בעיה. היות והביקורים היום כמעט לא אפשריים, אל תהססו לשאול את כל מה שמטריד אתכם, נסו לבדוק אופציות של קיום שיחות וידאו עם ההורה והמטפלת הסיעודית, והכי חשוב תהיו עם יד על הדופק תמיד.

אנחנו ב-Manpower Care נשמע לסייע לכם במציאת מטפל או מטפלת סיעודית מקצועית אשר תתאים לצרכים הייחודיים של יקירכם , נלווה אתכם בתהליך ונספק לכם מענה לכל שאלה שלא תהיה.

    למידע נוסף וייעוץ חינם השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם.
    שירותי סיעוד פרטיים ע”י מטפלת לקשישים עם השגחה וליווי.