אילו שירותי סיעוד קיימים ומה הם כוללים?

לקריאה על השרותים הקיימים קרא עוד>>>>                                                                                     

שירותי טיפול סיעודי לקשישים בבית הם אחת מהאופציות העומדות בפני אנשים הזקוקים לסיוע וטיפול מהסובבים אותם. באופן כללי, אדם שזקוק לשירותי סיעוד, ובפרט לשירותי סיעוד לקשישים, מתקשה בדרך כלל לבצע בכוחות עצמו פעולות בסיסיות בחיי היומיום, למשל להתלבש, להתקלח, להתנייד ממקום למקום ולעיתים אף לאכול או לשתות באופן עצמאי.

מצב סיעודי יכול לנבוע ממצב רפואי זמני או קבוע, או מבעיות תפקודיות/מנטליות הנובעות מגיל מתקדם, אבל התוצאה היא דומה: משפחות שרוצות להשאיר את הקשיש הסיעודי או המטופל הסיעודי בסביבתו הביתית, צריכות להיעזר בחברות סיעוד מתמחות. חברות כאלו מציעות לזכאי גמלת סיעוד (אבל לא רק) מגוון שירותי סיעוד, בהם מטפלות סיעודיות מקצועיות ומנוסות המותאמות לצורכי המטופל.

אלו הם שירותי הסיעוד שחברות סיעוד מתמחות מציעות היום:

מטפלת סיעודית זמנית. מטפלת סיעודית זמנית היא פיתרון שיכול לסייע במספר תרחישים. למשל, אם הטיפול בקשיש נעשה על ידי האנשים הקרובים לו אך עדיין צריך מדי פעם מטפל זמני לכמה ימים ואפילו לשעות בודדות, או לחילופין יש צורך בעזרה סיעודית עד לקבלת אישור להעסקת עובד זר בסיעוד במשרה מלאה. כמו כן, לפעמים צריך למצוא מטפלת סיעודית זמנית במקרים בהם הקשיש עבר ניתוח מורכב וזקוק לזמן התאוששות והחלמה מוגדר מראש, עד שיחזור לתפקוד מלא.

מטפלת סיעודית עם לינה. כשמדובר בקשיש סיעודי שאין לו בכלל את היכולת לבצע לבד משימות בסיסיות ומורכבות כאחד, צריך למצוא לו מטפלת סיעודית 24/7, קרי מטפלת סיעודית עם לינה, הזמינה 24 שעות ביממה, נותנת מענה גם בשעות הלילה ולמעשה גרה בחדר מיוחד שהוקצה לה בבית המטופל. במקרים כאלה, המטפלת הסיעודית אחראית על כל המטלות: החל מהכנת האוכל וסיוע באכילה, דרך רחיצת הקשיש והחלפת חיתולים במידת הצורך וכלה בסידורים, ניקיונות ושמירה על משק הבית.

מטפלת סיעודית בזמן אשפוז. לא אחת, קשישים צריכים להתאשפז בבית חולים לתקופה לא קצרה, ובני המשפחה נאלצים להתמודד עם הקושי הכרוך בלטפל בהם באופן מתמיד ולכל אורך שעות היממה. במקרים כאלה, מטפלת סיעודית מנוסה יכולה לספק את העזרה הנדרשת לתקופת האשפוז בלבד.

מטפלת סיעודית מחליפה. גם מטפלת סיעודית במשרה מלאה זכאית לימי חופש ואף יוצאת לעיתים לחופשה שנתית ארוכה יותר; בעיקר כשמדובר בעובדת זרה. במקרים כאלה צריך למצוא מטפלת סיעודית מחליפה, שתדע להחליף את המטפלת הקבועה באופן מקצועי ורגיש, כך ששגרת הטיפול המוכרת לא תיפגע.

מטפלת סיעודית במשרה חלקית. יש לא מעט משפחות בהן הילדים בוחרים באופציית הטיפול העצמאי בבית ורק מחלקים ביניהם את משימות הטיפול. אולם גם במקרים כאלה, לעיתים צריך למצוא מטפלת סיעודית במשרה חלקית שיכולה להגיע מדי יום למספר שעות קבועות, או לחילופין להיות אחראית על משימה מוגדרת מראש, כגון הוצאת הקשיש לטיול בוקר מדי יום.

הבחירה בסוג המטפלת הסיעודית תלויה כמובן במקרה הפרטני, ביכולת שלכם לטפל בהורה באופן עצמאי ובהעדפה שלכם לטיפול סיעודי לקשישים בבית. כך, יש לא מעט חברות סיעוד שמציעות את שירותיהן במציאת מטפלת  סיעודית ישראלית או מטפלת סיעודית זרה, בהיקפי משרה שונים. אנחנו ב-Manpower Care נשמח לייעץ לכם בקבלת ההחלטה הנכונה עבורכם, לסייע לכם במציאת המטפלת הסיעודית המתאימה  לצרכים הייחודיים של המטופל, ללוות אתכם בתהליך ולספק לכם מענה לכל שאלה שלא תהיה.

    למידע נוסף וייעוץ חינם השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם.